Trening siłowy na odchudzanie

ćwiczenia siłowe

Nie ma lepszej aktywności fizycznej na odchudzanie od treningu siłowego. Chcesz gubić tłuszcz, a jednocześnie zdobywać mięśnie, by twoja sylwetka nie straciła jędrności i stała się jeszcze bardziej atrakcyjna? Postaw więc na siłownię! Twój wiek, kondycja czy płeć nie mają tutaj żadnego znaczenia. Trening wykonywany z obciążeniem jest dobry po prostu dla wszystkich.

Samą dietą raczej nie uzyskasz wymarzonej sylwetki. Ograniczenie podaży kalorii pomoże ci zgubić zbędne kilogramy, ale co z tego, skoro twoje ciało stanie się mało jędrne, a skóra zacznie obwisać. Możesz temu zapobiec przy pomocy ćwiczeń siłowych. Dzięki nim odchudzanie będzie też przebiegać szybciej, ponieważ podczas takiego godzinnego podnoszenia ciężarów przepala się mnóstwo kalorii – od trzystu do nawet pięciuset, w zależności od intensywności treningu. Ćwiczenia ograniczą również twój apetyt. Szybko zobaczysz, że po zakończonym treningu masz mniejszą ochotę na zakazane przysmaki. Będziesz w stanie zwalczyć ochotę na słodycze i zjesz coś wartościowego. Siłownia ma tak naprawdę same plusy. A nie musisz chodzić na nią codziennie i spędzać na niej połowy dnia, by czerpać te wszystkie korzyści.

Zacznij jednak powoli. Jeżeli ćwiczenia nigdy nie stanowiły jakiejś większej części twojego życia, na początku zdecyduj się na wykonywanie maksymalnie trzech treningów w tygodniu. Już taka porcja ruchu bardzo korzystnie zadziała na twoją sylwetkę i zdrowie. Ćwicząc, utrzymujesz sprawne ciało i czujesz się lepiej.