Jak przyśpieszyć spalanie tkanki tłuszczowej?

środa , 28, Styczeń 2015 1 Comment

optymalneOtyłość i nadwaga to nie tylko problem estetyczny. To przede wszystkim konkretne konsekwencje zdrowotne. W Stanach Zjednoczonych, w których odsetek ludzi otyłych jest największy, szacuje się, że 14% nowotworów u mężczyzn i 20% u kobiet jest spowodowanych przez otyłość. To niestety nie wszystko. Zbędne kilogramy dramatycznie zwiększają ryzyko powstania cukrzycy. 20 lat temu na cukrzycę chorowało 30 milionów ludzi, dzisiaj problem z cukrzycą ma 250 milionów ludzi.

Skąd się bierze tkanka tłuszczowa?

Ilość komórek tłuszczowych zostaje zaprogramowana pod koniec okresu dojrzewania. Do tego czasu ustalane w domu i w szkole nawyki żywieniowe są szczególnie ważne, ponieważ w tym czasie kształtuje się naturalna masa ciała.

Młody człowiek może wyprodukować nadmiar komórek tłuszczowych, których niestety nie może się pozbyć. Z tego powodu dorośli mogą schudnąć tylko poprzez zmniejszenie ilości tłuszczu zgromadzonego w komórkach. Nie są w stanie raz zgromadzonych komórek się pozbyć.

Warto mieć to na uwadze, planując codzienne menu dziecka. To, co zaniedbamy w przypadku kilkulatków niestety się zemści w przyszłości.

Jemy często, ale małe porcje

Podstawowym błędem osób na diecie jest głodzenie się. Tymczasem, żeby schudnąć, należy jeść często, ale małymi porcjami, w ten sposób stymulujemy układ trawienia do pracy oraz przeciwdziałamy odkładaniu się tłuszczu.

Organizm ?wie?, że zaraz znowu coś zjesz, dzięki temu utrzymuje spalanie kalorii na tym samym poziomie i na bieżąco korzysta z otrzymywanych rezerw.

Jemy kolację

Wiele osób chcących schudnąć rezygnuje z kolacji. To kolejny błąd. Powinniśmy przed snem zjeść coś lekkiego. Najlepsza godzina to 3-4h przed położeniem się spać. W ten sposób zmusimy nasz organizm do utrzymania metabolizmu na odpowiednim poziomie.

Ruszamy się

Nic tak nie podkręca metabolizmu, jak aktywność fizyczna. Wystarczy ćwiczyć dwadzieścia minut, by przez kolejnych dwadzieścia metabolizm był wyższy. Oczywiście najlepsze efekty uzyskamy, jeśli aktywność fizyczna będzie trwała dłużej ? minimum 40 minut i będzie miała średnią intensywność.

Jednak na ruch nie musimy się specjalnie nastawiać, organizując sobie czas na siłowni czy na basenie. Ważne są codzienne nawyki i wybory, jak na przykład spacery zamiast wsiadania do samochodu czy komunikacji miejskiej.

Owoce przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej

Jeśli chcemy szybciej pozbyć się tłuszczu, warto sięgnąć również po suplementy diety zawierające owoce o udowodnionym działaniu odchudzającym. Wśród nich na czołowe miejsca wysuwa się jagoda acai oraz afrykańskie mango.

Zawarte w tych owocach substancje czynne stymulują metabolizm i pozwalają na ograniczenie łaknienia, dzięki czemu przynoszą realną korzyść i zwiększają szansę powodzenia wybranej metody odchudzania.

Produkty spożywcze spalające tkankę tłuszczową

Oprócz suplementów diety zawierających egzotyczne owoce, które odchudzają, warto sięgnąć po produkty spożywcze dostępne w regularnej sprzedaży, które zmniejszają wagę poprzez ograniczenie łaknienia.

Bardzo ważne miejsce zajmują wśród nich migdały, dostarczające pokaźną dawkę błonnika. Dobre efekty może przynieść również zielona herbata, znana od wieków, jako sposób utrzymania optymalnej wagi. Systematycznie pita przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej oraz reguluje trawienie. Do codziennego menu warto włączyć również olej kokosowy znany z całej masy pozytywnych oddziaływań na zdrowie, poza tym jest szybko zmieniany w energię, dzięki czemu nie jest magazynowany w formie tłuszczu. I na koniec warto wspomnieć o cynamonie ? przyprawie, która reguluje poziom cukru we krwi oraz przyspiesza metabolizm.

kliknij

One Comment
  • African Mango pisze:

    Kilka razy stosowałam suplementy na redukcję – i zdrowsze i tańsze, oczywiście ćwicząc i zdrowo sie odzywiając. Nie ma wyników lepszych niz przy ćwiczeniach i zdrowym odzywianiu bez ich zażywania. Nic u mnie nie przyśpieszył. Żaden. Możliwe – kofeina dodawała energii – ale to wszystko. Równie dobrze moge sobie robić kawę przed treningiem. Teraz stawiam głównie na odzywianie, planuje dietę ABS, gdyz głównie mam problem z odkładaniem sie tłuszczu.

  • Please give us your valuable comment

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Tag: co zrobić żeby schudnąć, jak szybko schudnąć w tydzień, najlepsze tabletki na odchudzanie, dieta na odchudzanie, wczasy odchudzające nad morzem, zielona herbata odchudzanie, dobre tabletki na odchudzanie, dieta odchudzająca jadłospis, odchudzanie bez kitów, keton malinowy, acai berry, jak schudnąć 30kg, african mango opinie, preparaty na odchudzanie, tabletki odchudzające, mango afrykańskie opinie, mango afrykańskie, afrykańskie mango opinie, afrykańskie mango, african mango forum, african mango, african mango apteka